Britští slalomář se učili od Hochšíkov: Stále jsou největší

LONDÝN – Doufáme, že to Hochschornerovcov nedemotivuje ani nerozosmutní, ale takový je sport. Respekt vůči nim v našich očích neklesne, vždyť jsme se od nich učili, jak lépe pádlovat. Takto reagovaly britské vodnoslalomárskej dvojice na adresu svých Slovenské rivalů, kterých na olympijském kanálu v Lee Valley nechali za sebou.

Velmi uvolnění a neustále vtipkujúci byly po dvojnásobném zisku medailí britští vodní slalomář. Rozevlátý Etienne Stott s na všechny strany se usmívajícím Timem Bailly a David Florence s Richardem Hounslow pobláznily Británii a rozosmutnili Slovensko.Ve familiární atmosféře pak rozebírali okolnosti závodu, své závodní začátky, trať v Lee Valley, soužití a logicky přišlo i na téma zdolání suverénně posledních olympiád, bratří Hochschornerovcov.

< / div>

“Nezávisle na tom, jak skončily závody, Hochschornerovci zůstávají největšími postavami C2 a pravděpodobně i celkově našeho sportu. je neuvěřitelné, co všechno dokázali za poslední roky – za vše hovoří tři olympijské zlatá .Jsme nekonečně rádi, že jsme dnes triumfovali, a byla by škoda, kdyby je tyto závody demotivovali nebo rozosmutnili, “ odpověděl Bailleul na otázku, zda počítá s návratem” rozzloben “Hochschornerovcov.

< p style = "text-align: center; ">  David Florence

Jeho kolega Stott stejně složil Slovákům poklonu. ” Pokud si vezmeme například poslední léta, jakkoli se na to budeme dívat, zasloužili si vyhrát dnes znovu.Ale je to sport a právě pro tyto momenty je vzrušující, “ komentoval závodník, který si iv předolympijské biografii uvedl mezi sportovních vzorů netradičně i arcirivalov – bratislavské dvojčata. ” Dívali jsme se na nich, když jsme se chtěli naučit lépe pádlovat. Jsou nezpochybnitelným zlatým standardem našeho sportu. Jsme šťastní a poctěni, že jsme je dokázali zdolat dnes. Bylo to o tomto dni, a to třeba akceptovat. Nebudou o nic méně respektování teď, když mají bronz, “ doplnil David Florence.

Britský dvojtriumf čekal před OH jen málokdo.A před 4 lety, kdy “Hochšíci” vyhráli nejcennější olympijský kov v Sun-ji potřetí, nikdo o tom ani mluvit nemohl ani v teoretické rovině.

“Chtěli jsme se dostat do Pekingu a nevyšlo to. Tehdy to bylo vážné, protože jsme to chtěli zabalit. Rozhodnutí pokračovat padlo i v kontextu domácích her, které jsou tak jednou za život, “ objasnil Baillie.

“v neposlední řadě ještě milujeme kanoistiku,” doplnil svého kolegu trefně Stott.

Stříbrná posádka nebyla tehdy ani v tomto bodě, Richard Hounslow ještě závodil jako kajakář, jeho kolega Florence byl kanoistické singlista.

Projekt podmanění olympijského kanálu Brity se tedy skončil absolutním úspěchem.Výhodou bylo, že trať znali dokonale, téměř nic je nepřekvapilo.

“Každý kanál je jako velká kniha s mnoha stranami. Když postaví trať, je tam těch stran už jen několik, my jsme ale měli načtenou tu tlustou knihu velmi dobře, “ pomohl si přirovnáním Stott a přiblížil i čas, odkdy začali číst s partnerem předmluva knihy. “V listopadu 2010 jsme se nastěhovali s Timem do domu, který je od kanálu vzdálen na 5 minut.Byly to super podmínky na život, naštěstí ale pouze dočasné, “ ušklíbl se dobrou náladou překypující Brit s kanadskými kořeny. ” Strávili jsme všechen možný čas spolu, dívali jsme spolu Tour de France a povídali jsme se o zkušenostech na trati, “ přiznal.

dva roky jsou nesrovnatelně dlouhá doba oproti 10 týdnem. Za poslední dva roky takto totiž odhadl délku tréninkových pobytů na kanálu Pavol Hochschorner. A to zřejmě nestačilo na víc, než na bronz, kteří je pro sympatických vodáky zklamáním.

Jejich otec emoční stavy na vodácké duši označil takto: “Čiatočne jsme nespokojeni, kluci neprodali svou špičkovou výkonnost. Pokud by prohráli bez chyb, s hrdostí by prohru unesli.Sami si vystoupení ztížili, vnitřní nespokojenost klíčí. Na hlavních závodech se jim velmi málo takové zakolísání stávaly, ale jsou to sportovci, lidé, ne stroje a bezchybní výrobci zlatých medailí. “

” slalomář nemladnú, třeba měnit tréninkové metody ruku v ruce s přibývajícími léty, “ tvrdí otec a dodává: ” Každý stárne, ale je také zkušenější a dřinu třeba dávkovat. Možná jsme něco volnější naordinovali, možná jsme se méně než tětiva na luku napjaly. Není to podcenění, ale spíše nějaký méně zasažen tonus. Vždy se vyplatí, pokud detaily nezveličovat. Přinášejí tolik informací, že se slalomář extrémně nimi ‘zahltí’.Pro nás je to ponaučení, i když kluci dosáhli tolik, jako nikdo jiný. Tréninky jsme zodpovědně ordinovaly, ale v růžové zahradě jsme se neocitli. “

Konkurence se na Slovácích naučila špičkově jezdit a dozrála: “Je možné, že žáci přeskočili učitele a špionáž přinesla nejsladší ovoce. Já jsem však přesvědčen, že se opět vrátíme na piedestal. Zlato nemáme, kluci sice zajadili nejrychleji, ale měli i rezervu.Vlastní chybu třeba přiznat, není to hřích, od nešťastného tuku, který je připravil o zlato, musí ulehčit a kráčet pevně vlastní cestou vpřed. “

Ještě nikdy se nestalo , že Hochschornerovci budou čtyři roky nastupovat proti olympijským vítězem. “Už jimi nejsme my, ale Britové, jejich skalpy nám určitě zachutnají. Vím, že jsme pro ně vzorem a těším se z toho. Přeji jim zlato, jsou to pohodoví kluci. Máme normální vztah, jsme jednou soupeři, jindy kolegové a kamarádi.Byly kandidáti na medaili, vážní soupeři, motivovala jejich domácí poloha kanálu, při trénincích jim velmi pomáhala, “ řekl vyšší Peter.

” Tíha prostředí na mě dopadla asi nejvíce, předtím jsem se na olympiádách cítil mnohem lépe. Zde zapůsobily nějaké utajené faktory, zda voda, biorytmus, nebo něco jiného. Finálový den následoval po dvou dnech volna, co na nás asi zapůsobilo negativně, “ přidal se Pavel.