Cibulka se v Portugalsku dlouho nezahřívá, porazil Radwana v prvním kole

Oeiras – Slovenská tenistka Dominika Cibulková (23) nasazena jako druhá prohrála v zápase 1. kola na turnaji WTA Portugal Open v portugalském Oeirase (International, dotace 235 000 USD, antuka venku) s Polskou Urszulou Radwanska (22), 32. v renkingu, v jejich čtvrtém vzájemném souboji za 152 minut 6: 2, 4: 6, 4: 6.

Ve druhém i třetím setu přitom vedla 4: 3 bez brejku. Nakonec jí nebylo nic platné, že získala o 4 míčky více (96:92).

Cibulková okamžitě ztratila podání a ve druhém gamu neměla prospěch z náskoku 30:15, následně si však připsala šest her v řadě z 0: 2 na 6: 2. Sama v tomto dějství už nečelila žádné hrozbě brejku.Na returnu za stavu 5: 2 zužitkovala čtvrtý setbal.

I do druhé části vstoupila Slovenka neúspěchem na servisu, hned však zvládla rebrejk. Zaplatil také 2: 3 a příjem. V sedmém zápase vydala Radovanska 40:15, ale nikoliv dále – 4: 3. V osmém klenot měl šanci uniknout do 5: 3, zůstal s ní. Cibulková za to pykala za stavu 4: 4, když se Polka prosadila na příjmu a následně si – přes jeden brejkbol – vynutila rozhodující dějství.

Slovenka zachovala pro sebe nepříjemný trend a také na začátku třetí části ztratila servis – 0: 1 a potom 0: 2. Na příjmu ve čtvrtém gamu nepřidala nadstavbu k tom shodám (1: 3), ale v šestém nepustila U. Radwanska ani fiftín (3: 3) a následně se přes 0:30 probojovala do vedení 4: 3.V osmém klenotu však neměl šanci a v devátém se objevil poddajnost (4: 5) – první hrozba se odvrátila, druhá – po vlastní gembal – už ne. Radwanski pak udělal druhý mechbal v desáté hře ve 40:15. Cibulka byl první vzhled po porážce s Ruskem v semifinále Pohár federace. Pro mladší Radwansky sestry má skóre 2: 2. “Byl to tvrdý souboj, sám jsem to udělal. Z toho, co jsem dělal tak daleko, a nemohl jsem ho dostat zpátky, ale navzdory ztrátě můžu zaujmout pozitivní obrat – je to jenom to, že jsem běžel pár a půl a dala mi sebevědomí.Vím, jaké chyby jsem dnes dělala a na další turnaj odcestuji s vědomím, že mi to jde, “ řekla Cibulková pro zpravodajství WTA.

Cibulková byla v pondělí v Istanbulu, kde pomáhala tenisového asociaci žen a místním organizátorem s propagací konci roku akce TEB BNP Paribas WTA Championships. Při této příležitosti slavnostně prezentovali i poštovní známku s vyobrazením 15. hráčky světového žebříčku: “Byla to skvělá akce, nadchla mě. Navíc bylo příjemné pobýt se Stacey (Allasterovou, šéfkou WTA – pozn.). “

Urszula Radwaňská (Poľ.) – Dominika Cibulková (SR-2) 2: 6, 6: 4, 6: 4