Cyklistické jevy oslavují čtvrt století: mluvit o nových výzvách a motivaci

BRATISLAVA – Nejlepší slovenský cyklista v posledních letech Peter Sagan v pondělí slaví 25. výročí narození (narozen 26. ledna 1990). Žilinský rodák vstoupil do druhé čtvrtiny svého života jako člen týmu Tinkoff-Saxo, kde se přestěhoval z Cannondalu. “Jsem rád, že jsem změnil svůj dres, obzvláště jsem dostal novou motivaci.” V Cannondale I Byl jsem šťastný, že jsem měl možnost jet na profesionální cyklistice a myslím, že každá změna se děje s časem.Nové vedení i kolektiv mi mohou pomoci a změna by mi mohla prospět do budoucna, “ rozpovídal se Peter Sagan.

Podmínky ve dvou týmech WorldTour zatím nechce porovnávat. V Team Tinkoff-Saxo však nepřišel do neznámého prostředí. “do Tinkoff odešel se mnou můj masér Maroš Hlad či mechanik, což je dobré. Většinu kolegů jsem znal ze závodů, je tu i spousta cyklistů z Cannondale, “ přiblížil Peter Sagan. Úřadující mistr Slovenska má za sebou u nového zaměstnavatele první dvě soustředění.


V předchozích dnech se připravoval na Sicílii.Tréninky i připravenost si zatím pochvaluje: “natrénovat jsem dobrý základ pro novou sezónu, která se může pomalu začít. Úvodní starty absolvuji v únoru v Kataru a Ománu,” uvedl prostřednictvím svého Správce médií Jozef Korbel Sagan.

Okolo Kataru je dětská postel mickey mouse naplánováno na únor 8-13, v Ománu od 17. února do 22. února. Před sezonou probíhá akce Tirreno – Adriatico (11. – 17. března) v Žilině. Hlavní ambicí první části sezony je, aby Peter Sagan uspěl v některých velkých klasicistách. V Tinkoff-Saxo vidí Slováci velký potenciál pro tento typ jednorázového závodu.Ukázal ho v roce 2014 triumfem na E3 Prijs Vlaandaren-Harelbeke, druhým místem na Strade Bianche, pódiem na Gent – Wevelgem či šestou příčkou na Paříž – Roubaix. Tentokrát má Sagan v plánu Milán – San Remo (22. března), E3 Harelbeke (27. března), Gent – Wevelgem (29.března), Kolem Flander (5. dubna), Scheldeprijs (8. dubna) a Paříž – Roubaix (12. dubna). “Chci se zaměřit na tyto klasiky. V podstatě mám stejný program jako loni. Začnu na Milán – San Remo. Nejraději bych uspěl na Kolem Flander a Paříž – Roubaix,” řekl Peter Sagan.

V květnu se vrátí Sagan na oblíbené závody Kolem Kalifornie, v červnu absolvuje Kolem Švýcarska a závěrečnou generálkou na Tour de France (4. – 26.července) bude slovenský a český šampionát, který by se měl uskutečnit v závěru šestého měsíce roku v Žilině. “Po klasikách si vezmu přestávku na odpočinek po první části sezóny a trénink před další,” doplnil Peter Sagan.