Golonka hněv nezná hranic: Už nejde po krku pouze Šťastnému

BRATISLAVA – Josefa Golonka se vyjádření Petra Šťastného, ​​které zazněly v dokumentu RTVS v rámci cyklu Celnice, pořádně dotkli!Někdejší hokejový internacionál plánuje kromě žaloby na europoslance řešit vzniklou situaci i s kompetentními z veřejnoprávní televize.


“Žiletka” si neumí vysvětlit, proč v Mlýnské dolině dovolili, aby se dokument v takové formě dostal na obraz.

Peter šťastný v dokumentu režiséra Roberta Kirchhoffa označil Golonka za soudruha, komunistu a estébáků.To se Pětasedmdesátiletý legendě nelíbilo a začala připravovat žalobu.

Kromě Šťastného chce nejnovější do kauzy zahrnout i RTVS. “Zajímalo mě, proč tento dokument veřejnoprávní televize vůbec vysílala. Šlo o program, ve kterém europoslanec bezdůvodně nadává člověku do komunistů a estébáků. Takový film přece nemůže být vyroben z příspěvků z Ministerstva kultury, “ odůvodňuje své rozhořčení pro Sportky hokejista s přezdívkou” Žiletka “.

V tomto ohledu má už i naplánované setkání s ministrem kultury Marek Maďarič.O stanovisko jsme požádali i samotnou RTVS, prostřednictvím své mluvčí nám však vedení instituce vzkázalo, že se nebude zapojovat vyjádřeními do osobních sporů obou aktérů.

Hlavním důkazem žaloby je ověření od Ústavu paměti národa, že během minulého režimu Jozef Golonka nespolupracoval s StB. Právě naopak, byl jí sledován. “Toto ověření jsem už dostal, nyní ho musím pořádně prostudovat a najít lidi, kteří mě budou právně zastupovat,” vysvětluje postup podání.

Na otázku , zda se mu Peter Šťastný už nestihl omluvit, případně se nějakým způsobem vyjádřit ke kauze, Golonka pouze odpověděl: “Obviňuje mě, že jsem byl komunista, ale on sám se v ‘hnusném’ komunistickém státě naučil hrát hokej .A mám i takové zprávy, že údajně působil v Ústředním výboru Svazu mládeže.

Samotný Šťastný si za svými slovy stoprocentně stojí. “Těší mě, že mé komentáře vzbudily u veřejnosti takovou pozornost.Doufám, že se lidé nad nimi zamyslí a uvědomí si, jak nám bývalí estébáci, komunisté a různí přisluhovači ruinují i ​​24 let po pádu komunismu naše Slovensko s ještě vyšší destruktivity, vyjádřil se bývalý reprezentant Československa, Kanady a Slovenska pro Plus 1 den.

Na čí straně jste v kauze dvou slovenská osobností?

< / div>

  • 36% Jozef Golonka
  • 64% Peter Šťastný
Hlasovalo: 29033