Hokej Slovan pokračuje ve vítězství: Belasí na první triku je stále 100%!

Podolsk – Hokejisté Slovanu Bratislava dosáhli čtvrté vítězství v nové sezoně KHL. V sobotním utkání na ledě Čechova Moskevská oblast triumfovali 5: 2, když o výsledku rozhodli v druhé třetině, kterou po gólech Bartoviče, Šťastného a Tičara vyhráli 3: 0.

Slovan nastoupil v ledovém paláci v Podolský povzbuzen čtvrtečním vítězstvím nad dvojnásobným vítězem Gagarinova poháru Dynamo Moskva 2: 1. Do sestavy hostů se po po jednozápasový trestu za faul v domácím souboji proti Medveščak Záhřeb vrátil obránce Michal Sersen, v brance stál Michael Garnett.

Bratislavané vstoupili do utkání aktivně, lépe bruslili av úvodu si vytvořili několik příležitostí. Skóre se měnilo v 9. minutě.Slovan využil přesilovku při vyloučení Voronkova, když svůj první přesný zásah v dresu “modrých” zaznamenal Novák. Český obránce využil dobrou clonu svého krajana Nedorosta a po přihrávce od Barkera prostřelil Säteriho v brance Viťazu – 0: 1. Vedoucí gól slovanistov povzbudil, další dobré šance spálili Nagy, Surový i Vídeňský. Krátce před přestávkou předvedl pěknou individuální akci Nagy, když s pukem prekorčuľoval celé kluziště, ale v zakončení mu chyběla přesnost.

Dominance Slovanu pokračovala i ve druhém dějství. Na 2: 0 zvýšil v 25. minutě Bartovič, který do sítě dorazil střelu Syrového. V polovině utkání byl rozdíl už tříbrankový, když spolupráci Tičara s Jegličom zakončil přesnou střelou do levého horního rohu Šťastný.Pro útočníka Slovanu to byl třetí čas sezóny. Domácí trenér Orechovský neměl co dělat, ale vyčerpal si čas. To přineslo požadovaný efekt, trenér oživil a tlačil protihráče do obranné zóny. V těchto okamžicích mohl Slovan poděkovat pozornému Garnettovi, který pro Rusy vyřadil několik slibných příležitostí. V 38. minutě brankář Slavov také vyloučil make-up a nezaplatil. Po nahození Barkera se k puku dostal Nagy, který v prostoru mezi kruhy našel Tičara a Slovinec zvýšil na 4: 0.

Do třetí třetiny vystřídal Säteriho v domácí brance Saprykin. Slovan vstoupil do defenzivní skořepiny, bránící pohodlnému vedení a umožňující domácímu týmu převracet.Nejprve vytáhl nádech naděje pro Vijaz Makejeva, který se po blafování líbil Garnettu. Po 56 minutách, stejný hráč snížil své vedení na dva góly, ale ani neměli domov. Ve své bezúspěšné hře udělal gól v brankovišti Bartovicovi 5: 2. Slovan dosáhl čtvrtého místa v sezóně a v sobotu má 12 bodů.