Hráčů Montpellieru trestně stíhají: Průměrní brankáři, hra na půl plynu

PAŘÍŽ – Francouzské vyšetřovací orgány rozjely první stíhání v kauze sázkařským skandálu házenkářů Montpellieru. Pro obvinění z podvodu se budou muset před soud postavit mimo jiné francouzský reprezentant a olympijský vítěz z tohoto roku Samuel Honrubia i slovinský hráč Primož Prost.

O zahájení stíhání informovali francouzská média s odvoláním na justiční orgány a vyšetřovacího soudce. Stejný osud však hrozí i bratrem Karabatičovcom, dalším hráčem Montpellieru i jiným osobám, zaplaceným do sázení. Obviněným hrozí až pětiletý trest odnětí svobody a pokuta do 75 000 eur.

Z desítky házenkářů, jejichž francouzská policie zadržela, je pětice opět na svobodě.Krátce po zadržení propustili Slovince Vida Kavtičnika, Tunisana Wissem Hmama a Mickaela Robina a o den později mohli jít z policejní stanice i bratři Luka a Nikola Karabatičovci. Vyšetřování se však rozhodně neblíží ke konci, policie předvedla k výslechu i 11. házenkáři, dalšího tuniského legionáře Issam Teja.

Zajímavé skutečnosti se vážou ik jednomu tipérů, jehož zatkla policie, poukazuje Midi Libre. Neznámý muž je totiž přítelem Dragana Gajic i Mladena Bojinoviča a byl v kontaktu is Jeny Priezovou, přítelkyní Luku Karabatic. Gajic v zápase nastoupil, proto se prokuratura domnívá, že kromě sázek příbuzných hráčů, kteří v inkriminovaném utkání chyběly, bylo ve hře i nekalé ovlivňování průběhu na palubovce.Protiargumentem je fakt, že Slovinec byl nejlepším střelcem setkání s 10 brankami.

Sportovní aspekt souboje zkoumala i policie v součinnosti Centrálním úřadem pro hry a soutěže. “Ze zkoumání je zřejmé, že výkon brankářů Montpellieru byl jen průměrný, v kontextu sezóny podprůměrný a hosté podezřele chybili při vysokém počtu protiútoků.Vychází nám z toho, že někteří házenkáři hráli jakoby se zataženou ruční brzdou, “ vyjádřil se prokurátor Brice Robin.

Bratři Karabatičovci při příchodu k soudu před médii hovořili o své nevině a zpochybnily obvinění. “Jsou zde velmi vážné podezření z nelegálního sázení,” vyhlásil Robin a dodal, že Jenny Priezová přiznala, že podala sázku namísto hráčů. “Potvrdila, že na tipování použila peníze od Luku. Zároveň prozradila, kolik peněz od něj dostala a kolik financí pak on za výhru inkasoval. “ Podle zdrojů francouzských médií Priezovú propustili z vězení na kauci 13 tisíc eur.