Košice stále bez zaváhání: V domácí premiéře otočili duel s Nitrou

KOŠICE – Košičané začali domácí premiéru úvodním tlakem, ale Nagy mířil pouze do brankáře. Potom převzali iniciativu hosté a častěji ohrožovali košickou branku.Hyláka vyzkoušeli Stümpel, König i Segľa, ale košického brankáře nedokázali překonat.

Nitran zjistili, že domácí nebyli ve své kůži a chyběla jim kompaktnost v obraně.Proto se hrálo častěji před Hylákom. Hostům se hra dařila, dobře kombinovali a byli aktivnější ve všech činnostech. Od 13. minuty hráli hosté přesilovku 5: 3 a tu využili. V 14. minutě Milo rozehrál puk na Raisa a ten od modré střelou k tyči otevřel skóre. Ani po gólu se domácí nedokázali posbírat a nadále hráli v útlumu. Až v závěrečné minutě úvodní třetiny a na začátku druhé hráli první přesilovku, ale bez gólové efektu.

Gól nedokázal vstřelit ani Nagy z dobré pozice zblízka. Potom však Košičané zvýšili bojovnost, přesněji kombinovali, ale střelecky se jim nadále nedařilo. V 25. minutě Štrbák mířil pouze do brankáře, v 27. Matis z dobré pozice netrefil a v 31.minutě neuspěl ani Cebák, jehož střelu brankář Kristan kryl. Od 32. minuty hráli domácí přesilovku 5: 3, ale v ní nic nevymysleli. Diváci vyjádřili svou nespokojenost zejména při nevyužité šanci Špilár, který zblízka do odkryté části nedal. Gól si příznivci domácího týmu zakřičeli až v 36. minutě, kdy obraně hostí utekla dvojice Bicek, Sojčík a druhý jmenovaný do prázdné branky vyrovnal. Hosté mohli jít opět do vedení, když 30 sekund před koncem se do dobré šance dostal Chrenko, ale Hyláka nepřekonal.

Do závěrečného dějství nastoupili domácí bojovnější naladěni, zvýšili důraz v osobních soubojích av útoku se častěji pokoušeli o střelbu . V 45. minutě se do brejku dostala dvojice Jenčík, Pašek, který střelou pod tyč dostal svůj tým do vedení.Od té doby se hrálo častěji před brankou hosty, kteří vyráželi do ojedinělých protiútoků. V 46. domácí Hrnko zblízka nedal a po něm v koncovce neuspěl ani Matis. Jelikož Nitran už nedokázali skórovat ani po odvolání brankáře v poslední minutě, na stavu se už nic nezměnilo.

HC Košice – HK Nitra 2: 1 (0: 1, 1: 0, 1: 0 )
Góly: 36. Sojčík (Bicek, Cebák), 45. Pašek (R. Jenčík, L. Nagy) – 14. Rais (Milo, M. Kováčik)
Vyloučení: 4 : 5 na 2 min, Využití: 0: 1, oslabení: 0: 0 Rozhodčí: Lokšík – Bednár, Snášel, 4025 diváků

Košice: Hylák – Cebák, Štrbák, M. Novák, Šeda, Deyl, Macejko – R. Jenčík, Pašek, L. Nagy – Bicek, T. Marcinko, Sojčík – Spilar, P. Bartoš, Matis – Hrnko, Marek Slovák, Jokély

< b> Nitra: Kristan – Rais, Nádasdy, P.König, Milo, Ordzovenský, M. Bača, Ďurkech – M. Kováčik, T. Chrenko, Štumpf – R. Tománek, Stümpel, Pupák – Martin Segľa, L. Novák, Hrazdíra – Piačka, Kmec, B. Rapace

Anton Tomko (trenér Košic): “Musím říci otevřeně, že v první třetině nás Nitra trochu převýšila ve všech herních činnostech . Podržel nás brankář Hylák. ve druhé třetině jsme zlepšili pohyb, dostávali jsme se do šancí, jednu jsme v protiútoku využili po perfektní akci. po dvou třetinách to bylo nerozhodné, šlo o to, kdo dá gól. Dali jsme ho a vedení 2: 1 jsme udrželi.Na našich chlapcích bylo vidět touhu po vítězství. “

Antonín Stavjaňa (trenér Nitry): ” Čekali jsme, že při prvním domácím vystoupení Košic bude kulisa daleko hustší, ti diváci, kteří přišli, viděli velmi dobrý hokej, z obou stran velké množství šancí, vynikajících brankářů, mělo branek. Co rozhodlo, byla větší pohotovost v zakončení, podobné šance, z jakých se prosadili domácí, jsme měli i my. Po druhé třetině jsem doufal, že to dotáhneme minimálně k samostatným nájezdům. “