Nadala sužuje bolavé koleno, ale jde dál

NEW YORK – Španěl Rafael Nadal pro problémy s levým kolenem téměř odřekl účinkování na US Open. Druhý nasazený nakonec ve středu nastoupil na zápas 1. kola dvouhry proti australskému držiteli volné karty Alun Jonesovi a nepřesvědčivě vyhrál 7: 5, 3: 6, 6: 4, 6: 1.

“V pondělí jsem v & ocirc; bec nebyl na dvorci av úterý pouze nějak & uacute; půlhodinku. Měl jsem podobn & eacute; potíže is prav & yacute; m kolenem, ale dal jsem si t & yacute; Zdena presti & aacute; vky, kter & aacute; mi v kombinac & aacute; cii s léčbou pomohla. Nyní je to v & scaron; pokud složité & scaron; í, protože si odpočinek nem & ocirc; zem dopřát.Na řadovém turnaji bych dnes dopoledne uvažoval o stornu & uacute; části, “řekl impuls & iacute; prov lev & aacute; k, kter & yacute; ve Flushing Meadows e & scaron; te nebyl dál než ve vlaňaj & scaron; em & scaron; tvrťfin & aacute; le.

Nyní bude čelit Srbů Janko Tipsarevic. Po sedmé hře třetího setu přehr & aacute; val Nadal 3: 4 s brejkem, vyžádal si kr & aacute; tku konzult & aacute; ci s lek & aacute; rom, okamžitě dosáhl rebrejk a čelil hrozbě ztráty podání iv devátém gamu. kritický & uacute; situ & aacute; ci zvl & aacute; dol a ve & scaron; čtvrtý dějství se pozd & uacute; sen & yacute; s & uacute; per na více než 20-tis & iacute; covom Arthur Ashe Stadium “zlomil”. V & uacute; vodní části promrhal outsider n & aacute; skok 3: 1.Duel trval dvě a tři & scaron; čtvrtý hodiny.

Jednadvacetiletý & yacute; rod & aacute; k z Manacor na Mallorce uznal, že triumf obrazně i doslova utrpěl. V neděli na sklonku tr & eacute; ning poc & iacute; til siln & uacute; bolest a absolvoval prevent & iacute; vn vy & scaron; etfiení magnetickou rezonancí. Dva dny ho měl v intenz & iacute; vní péči uzn & aacute; van & yacute; odborn & iacute; k v oblasti laserové medic & iacute; ny z Italské tenisové EFRR & aacute; ce a trojného & aacute; sobno & yacute; a & uacute; raduj & uacute; ci v & iacute; taz Roland Garros po z & aacute; pase vyhl & aacute; sil: “Hodně jsem toho nenaběhne, v & scaron; jestliže?”

Nadalovi zpod typick & yacute; ch prodloužen & yacute; ch & scaron; ortiek vyk & uacute ; kali obv & auml; zy na obou kolen & aacute; ch a m & ocirc; že Jonesovi, 123.v renkingu ATP Entry, děkovat za 60 neumožňujícím výdej & uacute; ten & yacute; ch ch & yacute; b. Austr & aacute; lčan, 27-ročn & yacute; debutant v hlavní s & uacute; těží dvouhry na otev & yacute; ch Mistrovství & aacute; ch USA, totiž nesáhl po taktice vyčerpání indisponován & eacute; ho protivný & iacute; ka “& uacute; držbou”. Snažil se & iacute; st překvapení v & uacute; střety akt & iacute; ejn projevem a selže & aacute; val v kl & uacute; čů & yacute; ch situ & aacute; ci & aacute; ch.

Rod & aacute; kz Jihoafrický & eacute; ho Boksburgu Jones s & iacute; ce & uacute ; činku jen na & scaron; IEST akcí & iacute; nad challengerový & uacute; rovně, ale s četnými & yacute; m publikem měl vari probl & eacute; m men & scaron; & iacute; o to, že si v minulosti zahrál epiz & oacute; dnu roli bez textu ve filmu.Sn & iacute; mka Wimbledon z roku 2004 ho uvedla na stříbrném & eacute; pl & aacute; TNO v & uacute; loze anglick & eacute; ho tenistu Toma Cavendishe. “To byla jen tak & aacute; shoda okolnost & iacute ;. Chtěli nějak & yacute; ch prof & iacute; kov, aby z & aacute; Bery ze z & aacute; pasů p & ocirc; sobil profesion & aacute; ln. Pouze jsem se tam mihl,” bagatelizoval svých ani ne p & auml; tn & aacute; st min & uacute ; t sl & aacute; vy Jones, kter & yacute; v zmíněném filmu prohrál ve & scaron; tvrťfin & aacute; le s postavou Paula Bettanyho.