Nesmieme vešať hlavy, burcuje spoluhráčov Gebre Selassie

Hoci českí futbalisti prežívajú najhorší štart do kvalifikácie v histórii, nechcú prepadať skepsu. Aj obranca Theodor Gebre Selassie verí, že s iba dvoma bodmi z troch zápasov nie je nič stratené a že stále je šanca, ako sa na majstrovstvách sveta prebojovať.

“Nie je to ideálne, ale ešte je veľa zápasov. Nikde nie je napísané, že body nemôžeme získať vonku. Samozrejme nám straty nepomôžu, ale nemôžeme vešať hlavy, “ vyhlasoval Gebre Selassie po zápase.

so spoluhráčmi sa zhoduje, že najväčší problém je teraz v produktivite – ani v treťom zápase kvalifikácia nedali Česi gól. “Niekedy sa to tak zíde, že príde zápas, kedy síce dominujú, ale stroskotáte na vlastné neproduktivitě.Myslím, že sme mali šancí dosť, aby sme skórovali aspoň raz, “ povedal pravý bek bundesligových Brém.

Sám mal dobrú príležitosť v závere polčasu, kedy si nabehol až na hrot a hlavou ohrozil hosťujúceho gólmana . “Iba som sa to snažil liznúť, aby to letelo na bránu. Išlo to urobiť lepšie, ale v ten moment som sa snažil hlavne o to, aby to išlo na bránu, “ opísal.

Celkovo bola prvého polčasu z českej strany vydarenejšie, po zmene strán už hneval aj Azerbajdžan. “Oni boli stále nebezpeční z brejkov. Raz nám tam naozaj utiekli a mohlo to byť ešte horšie, “ pripustil Gebre Selassie. ” Nastúpili sme do stretnutia, ako som chceli. Dostali sme súpera pod tlak, ale druhá polovica bola trošičku kŕč.Nedokázali sme prejsť na nejakú kreatívne myšlienku, “ dodal.

nevyhováral sa na to, že Česi nastúpili v úplne novom zložení so štyrmi debutantmi v základnej zostave. ” Už proti Nemecku sme hrali v zostave, ktorá spolu hrala prvýkrát. Tá zohratosť samozrejme nie je optimálna, to vieme, ale na to sa nemôžeme vyhovárať. Všetci hráme vo svojich kluboch, nie je to tak, že by sme neboli rozohranie a sedeli na lavičke, “ uviedol Gebre Selassie.

Ocenil, akú atmosféru vytvorili fanúšikovia na štadióne v Ostrave. ” atmosféra bola fantastická. To som snáď v Česku ešte nezažil. Je len škoda, že sme sa divákom nemohli odvďačiť víťazstvom, “ dodal.

Viac informácií o detskom nábytku: biely detsky nabytok