US Open: Venus se netěší, Serena nevěří, že už skončila

NEW YORK – Na tenisovém US Open rozdali v neděli v ženské dvouhře první čtyři čtvrtfinálové místenky. Tři si rozdělili favoritky a čtvrtou si vybojovala starší ze sester Williamsových. Nejlépe nasazená Ruska Maria Šarapovová si hladce poradila s první Indka v osmifinále Grand Slámu Sania Mirzaová 6: 2, 6: 1.

“Prohrála jsem s & iacute; ce hladce, ale to mi neprek & aacute; ža. Hrála jsem svůj prvn & yacute; US Open a dostala se do osemfin & aacute; le. Co m & ocirc; zem více chtít ?, “nechala se slyšet 18-ročn & aacute; Indka. & Scaron; arapovovej krajanka Naďa Petrova & aacute; zdolala mlad & uacute; Če & scaron; ke Nicole Vaida & scaron; ov & uacute; ve vyrovnaném z & aacute; pase 7: 6 (5), 7: 5 a na třetím grandslamovém turnaji v řadě se probojovala mezi nejlep & scaron; & iacute; ch osm.R & yacute; chlym procesem se d & aacute; nazvat s & uacute; boj Belgičanky Kim Clijstersové s 31-letou Venezuelanky Marií Ventovou-Kabchiovou.

letošního & aacute; jednotka na tvrd & yacute; ch površích zahrála 20 v & iacute; tažné & yacute; ch & uacute; rů, k & yacute; m jí s & uacute; perku jen jeden a za 42 min & uacute; t vyhrála 6: 1, 6: 0. Nizozemsk & aacute; finalistka před dvěma lety kr & aacute; ča turnajem nadále bez ztráty setu. Oček & aacute; van & yacute; vrchol nedeľňaj & scaron; ího programu, sesterská & yacute; s & uacute; boj Američanek Williamsův & yacute; ch, herny trochu zaostal za oček & aacute; van & iacute; m. Po vyrovnaném prvním setu začala mlad & scaron; í Serena kupit neumožňujícím výdej & uacute; ten & eacute; chyby, mlátit raketou a nakonec prohrála 6: 7 (5), 2: 6.Star & scaron; í Venus vyrovnala vz & aacute; jemn & uacute; bilanci se sestrou na 7: 7, na Grand Slam vede Serena 5: 4.

“Bylo to tak & eacute; zvl & aacute; & scaron; tní. Když hr & aacute; me spolu ve fin & aacute; le, je to v pořádku . Teď to v & scaron; pokud bylo jen 3. kolo a jedna z n & aacute; s musela přehrát, “říkala po setkat & iacute; v & iacute; tažné & aacute; Venus. Na ot & aacute; zku, zda se v & ocirc; bec te & scaron; & iacute; z v & iacute; ťazstva nad sestrou, odpověděla: “Každ & eacute; v & iacute; ťazstvo te & scaron; & iacute ;, ale toto ne tak docela.Najrad & scaron; í bych byla, abychom obě mohli pokračovat dále v turnaji. “Serena byla po z & aacute; pase značně rozladěný & aacute ;, star & scaron; í sestra Lyndrea ji obhajovala tvrzením & iacute; m, že jako mlad & scaron; í m & aacute; n & aacute; rok být občas po prohře rozzlobený & aacute ;. “V prvním setu jsem měla & scaron; ance, dokonce i setbal, ale nevyužila jsem to. Nem & ocirc; zem uvěřit tomu, že jsem prohrála a už nem & ocirc; zem dále pokračovat, “uvedla Serena, kter & aacute; vyhrála US Open v letech 1999 a 2002.

V pondělí s & uacute; v New Yorku na programu sest & aacute ; vaj & uacute; ce & scaron; Čtyři ženské & eacute; osemfin & aacute; lov & eacute; duely av hře bud & uacute; až tři Franc & uacute; zky.Nathalie Dechyov & aacute; vyzve druh & uacute; nasazen & uacute; Američanku Lindsay Davenportov & uacute ;, jedna z favoritek turnaje Am & eacute; lé Mauresmo & aacute; m & aacute; v cestě Rusku Jelenu Lichovcevov & uacute; a & scaron; l & aacute; grom by mohl být s & uacute; boj Mary Piercovy s newyorskou v & iacute; těžko před dvěma lety Belgičanka Justine Heninová-Hardennovou. V posledním osemfin & aacute; le proti sobě nast & uacute; Pá Ruska Jelena Dementieva & aacute; a & scaron; vajčiarka Patty Schnyder & aacute ;.

Zn & aacute; me & scaron; tvrťfin & aacute; lov & eacute; dvojice:
Maria & scaron; arapovov & aacute; (1-Rus.) – Naďa Petrova & aacute; (9-Rus.)
Kim Clijsters & aacute; (4-Belg.) – Venus Williamsův & aacute; (10-USA)